Karel Šejvar se k nám opět vrátil  ❤️

http://husova-knihovna-v-modranech.webnode.cz/aktuality/

čt, 2. listopadu, 16:00 – 19:00

Tvorba: Zvířátka ze skořápek ořechů. Technika: lepení, stříhání. Pomůcky: barevné papíry nebo plsti, nůžky, tužka, lepidlo Herkules, černý fix, skořápky ořechů (budou v knihovně k dispozici), kousek stužky, sušené květiny, dřevěný korálek, špejle, kousek plátna, nit a jehla. 

čt, 9. listopadu, 16:00 – 19:00

Tvorba: Skřítek pomocníček. Technika: stříhání, šití. Pomůcky: fix, tužka, nůžky, jehla, bavlnky, výplňový materiál, plsť, kousek úpletu 10 x 10 cm na obličej, karton 5 x 5 cm, korálky na oči a nos, kousek rouna na vousy (v knihovně bude k dispozici plsť, výplňový materiál a rouno).

út, 14. listopadu, 09:30 – 11:30

Téma: „Manipulativní rodiče."

čt, 16. listopadu, 16:00 – 19:00

Tvorba: Knoflíkové šperky. Technika: navlékání, šití. Pomůcky: Náhrdelník- dvoudírkové knoflíky, provázek (jako se používá na drhání) libovolné barvy, lepenka, karabinka a kroužek na zapínání, brož - tři knoflíky se čtyřmi dírkami odstupňovaných velikostí, bavlnka, jehla, nůžky, kousek plsti a brožový můstek. Knoflíky budou v knihovně k dispozici.

čt, 23. listopadu, 13:00 – 18:30

Skleněné kytičky s Marcelou Růžičkovou, aneb malý dáreček pro radost. Skleněné kytičky se skládají z jednotlivých tvarů (1ks lístečku = 4Kč). Vytvořená kytička stojí cca 20, - Kč. Vstup zdarma.

čt, 23. listopadu, 16:00 – 19:00

Tvorba: Náhrdelník z plsti. Technika: stříhání, šití. Pomůcky: barevné plsti, nůžky, velká jehla, bavlnka, karabinka a kroužek na zakončení, lepidlo na textil nebo Herkules expert (plsti budou v knihovně k dispozici).

čt, 30. listopadu, 16:00 – 19:00

Tvorba: Mikuláš, čert a anděl z krabiček od vajec. Technika: stříhání, malování, lepení. Pomůcky: krabičky od vajec (z krabičky od vajec na 10ks se použijí vyšší středy na dvě figurky), temperové nebo akvarelové barvy, štětce, kelímek, hadřík, paleta na míchání barev, lepidlo Herkules, plyšové drátky na ruce (3ks - 3 figurky), vata, polystyrénové kuličky ø cca 2,5 cm na hlavu, andělské vlasy, ozdobná kulička na ozdobu mitry Mikuláše, dvě vatové tyčinky na rohy čerta, vlna nebo provázek na vlasy, zlaté flitrové lepidlo na ozdobu.

Veškeré akce probíhají v hlavní budově Husovy knihovny, Komořanská 35/12  a můžete je navštívit v otevírací době knihovny.

 

   

Kreativní odpoledne, jsou zdarma přístupná pro všechny návštěvníky naší knihovny. Nemusíte být naším čtenářem a není potřeba si předem zajišťovat místo.

                                       

Maminky a tatínkové se mohou volně ptát lektorek na své trable ve výchově dětí, zároveň se mohou podělit o své zkušenosti mezi sebou. Na setkání může volně přicházet každý, kdo má zájem. Maminky a tatínkové s dětmi mohou přicházet od 9:00 do knihovny. Je nutné zazvonit u postranního vchodu, kde je přístup pro kočárky. V dětském koutku knihovny bude zajištěno hlídání dětí s tím, že rodiče, ale vždy ručí za bezpečnost svých dětí. Děti mohou v knihovně posvačit Klub je bezplatný.

·                                                       

 

  

 

 

JEŽEK. Technika: vystřihování, lepení, frotáž. Pomůcky: tvrdý papír, barevný papír, bílý papír, obyčejná tužka, nůžky, černý fix, voskovky/pastelky, lepidlo, menší listy. Uvedený materiál je třeba si přinést. Papíry budou v knihovně k dispozici.