1. 11. 2018 - 7. 1. 2019, Výstava obrazů – Šárka Rejmanová.  

Amatérská tvorba - malířství. Jde především o olejomalby na plátně, výstava však nabízí i olejomalbu na dřevě, ale i vyšívané obrazy. Motivy jsou z různého prostředí - krajiny, architektura, květiny, zátiší, portréty i zvířata.. Malbou mě provází motto: " není uměním namalovat obraz ze života, ale dát obrazu život" s láskou Šárka. 

Více zde: https://husova-knihovna-v-modranech.webnode.cz/aktuality/

ČTVRTEK, 15. 11., 16.00 – 19.00 h

Tvorba: Záložka do knihy s panenkou/panáčkem. Technika: šití, motání. Pomůcky: tvrdší barevné papíry, tužka, nůžky, větší jehla, bavlnka nebo tenká vlna. 

Skleněné kytičky a šperky s Marcelou Růžičkovou. 
Krea
tivní tvoření pro děti i dospělé.

Skleněné kytičky se skládají z jednotlivých tvarů, květinu si sestavíte z jednotlivých lístků podle vlastní fantazie. Cena komponentu je 5,- Kč (kytička z osmi komponentů stojí tedy 40,- Kč). Šperky si můžete prohlédnout na fb: Skleněný šperk nebo www.skleneny-sperk.cz a případně předem objednat.

ČTVRTEK, 22. 11., 16.00 – 19.00 h

Tvorba: Zdobení svíček voskovými plátky. Technika: stříhání, vyřezávání, lepení. Pomůcky: svíčky, voskové pláty, nůžky nebo nůž, papír a tužka na náčrtky, svíčky si přineste vlastní. 

Na Bramboře kolem světa – cestovatelská přednáška s promítáním.

Více zde: https://husova-knihovna-v-modranech.webnode.cz/aktuality/

ČTVRTEK, 29. 11., 16.00 – 19.00 h

Tvorba: Vánoční koule z papírových proužků a vločky z ruliček od toaletního papíru. Technika: stříhání, lepení, navlékání, zdobení třpytkami. Pomůcky: barevné papíry, pravítko, tužka, nůžky, kružítko, bavlnka, jehla, větší korálky, ruličky od toaletního papíru, tekuté a tuhé lepidlo, štětec, třpytky, stuha na zavěšení.

 

Veškeré akce probíhají v hlavní budově Husovy knihovny, Komořanská 35/12 a můžete je navštívit v otevírací době knihovny. 

Na žádnou akci se neplatí vstupné. 

 

 

 

            

                                                                    

 

 

 

 

  

                                       

 

 

·                                                       

 

 

  

 

 

JEŽEK. Technika: vystřihování, lepení, frotáž. Pomůcky: tvrdý papír, barevný papír, bílý papír, obyčejná tužka, nůžky, černý fix, voskovky/pastelky, lepidlo, menší listy. Uvedený materiál je třeba si přinést. Papíry budou v knihovně k dispozici.